advertise

مقالات تخصصی در زمینه نقشه برداری

انتقال سالها تجربه در زمینه نقشه برداری GIS و GPS به شما کاربران عزیز

ژ 1-59

روغن های امولسیون شونده یکی از راه‌های کنترل و کاهش خسارت آفات می باشد، به طوری با ایجاد پوشش سطح بدن حشرات، سطح تخم ها و بستن منافذ تنفسی از خسارت آنها جلوگیری کند.

ژ 1-56

امروزه کودهای هیومیک اسید به دلیل ویژگی های خاص شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی که در خاک ایجاد می کنند و تاثیری که در رشد گیاه دارند؛ کاربرد بسیار زیادی در کشاورزی دارند.

ژ 1-53

یکی از عواملی که باعث تشدید خسارت سرما در پاییز می شود محتوی بالای آب در بافت گیاهی است. در واقع گیاهان طی آمادگی برای رفتن به رکود، آب بافت را کاهش داده و به جای آن غلظت قند را در بافت بالا می برند.

ژ 1-50

کودنیترات کلسیم جنوبگان، جهت تامین کمبود نیتروژن و کلسیم گیاه مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل جذب آسان و سریع به راحتی عوارض ناشی از کمبود عناصر کلسیم و نیتروژن را بر طرف می کند.

ژ 1-47

کود کلات آهن فیوسول حاوی ۶ درصد آهن کلات شده می­­باشد و به صورت پودری و کاملا محلول در آب می­­باشد که به عنوان پیشگیری کننده و اصلاح کننده موثر و سریع کمبود آهن قابل استفاده می­باشد.

ژ 1-44

مصرف سولفات آهن بعنوان کود به همراه گوگرد باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و در طولانی مدت می تواند کمبودآهن را برطرف سازد و یا ریز مغذی برای برطرف کردن زردی برگها و فتوسنتز گیاه بسیار مؤثر می باشد

ژ 1-40

هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا و سایر اقداماتی که بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می گردد، نیروی انتظامی به درخواست جهاد کشاورزی از ادامه عملیات مرتکب جلوگیری نماید.

ژ 1-37

این کود حاوی کلیه عناصر مغذی ماکرو و نیز ۱۸ نوع اسید آمینه نوع L موجب مقاومت در مقابل استرس بوده و با افزایش ریشه زایی، فتوسنتز و ساخت کلروفیل ، جذب و تحرک مواد غذایی از راه برگ را تسریع می نماید.

ژ 1-34

کلسیم از عناصر پرمصرف ثانویه در گیاهان می باشد و در گیاه دارای نقش های بسیار حیاتی است که از مهم ترین آن میتوان به فعال نمودن آنزیم ها در ساخته شدن پروتئین و افزایش قابلیت انبارداری در محصولات اشاره نمود.

ژ 1-31

سیترونا کلات پتاسیم یک منبع خوب از پتاسیم است که باعث بهبود در جذب میکرو المنتهای موجود در خاک توسط گیاه می شود.این کود در زمان هایی که گیاه بیشترین نیاز به عنصر پتاسیم دارد مورد مصرف قرار می گیرد.

ژ 1-58

یکی از ضروری ترین عناصر ریز مغذی در گیاهان کود آهن است. این ماده کم مصرف، نقش مهمی را رشد گیاهان داشته و در واقع تولید کلروفیل و سبزینه گیاهان تا حد زیادی به کود آهن ۶% سیترونا وابسته است.

ژ 1-55

در اغب زمین های زراعی، مواردی مثل کمبود مواد آلی خاک سبب ایجاد کمبود هایی در رشد گیاهان و کاهش کیفیت محصولات خواهد شد. استفاده از چاکود موثرترین روش برای اصلاح این شرایط است.

ژ 1-52

سولفات آهن نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی دارد. برای اینکه مشکل کمبود آهن در محصولات کشاورزی حل شود علاوه برکاشت انواع گیاهان مقاوم به کمبود آهن مصرف سولفات آهن کشاورزی اهمیت خاص دارد.

ژ 1-49

کود کمپلکس پلاس گرانول از جمله کود های مرکب کامل بشمار می رود که شامل عناصر ماکرو و میکرو، گوگرد میباشد که با برخورداری از یازده عنصر اصلی ، در اختیار گیـاه قـرار گـرفته است.

ژ 1-46

کود میکرومغذی جنوبگان حاوی درصد بالایی از عناصر میکرو می باشد، با مصرف این کود نیاز گیاه به عناصر غذایی از قبیل آهن، روی، مس، منگنز، مولیبدن و … تامین می شود.

ژ 1-43

گیاهان بر خلاف انسان ها و حیوانات قادر به جذب پروتئین ها نیستند. لذا باید با تجزیه و شکستن زنجیره پروتئین ها ، آنها را تبدیل به پپتید ها و سپس اسید های آمینه نمود. قابل اختلاط با انواع کود ها و سموم دوستدار محیط زیست

ژ 1-39

سیترونا کلروفیل ۸۵ حاوی مقدار قابل توجهی از انواع آمینو اسیدها است. اسید آمینه‌ها به عنوان پیش ساز ترکیبات پروتئین شناخته می‌شوند. این مواد نقش مهمی در متابولیسم و رشد گیاه دارند.

ژ 1-36

کود بیتاسول مایع جنوبگان حاوی درصد بالایی از مواد آلی، اسید آمینه، عصاره جلبک و فولویک اسید و همچنین درصد متعادلی از عناصر ماکرو و میکرو جهت تغذیه ی عمومی گیاه می باشد.

ژ 1-33

گیاهان بیشتر از هرچیزه دیگه به سه عنصر نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) نیاز دارند.عملکرد نیتروژن برای گیاه:نیتروژن در اصل به رشد سریع شاخ و برگ کمک میکنه. همچنین در تولید بذر گیاه و افزایش میوه موثره

ژ 1-30

رشد گیاه و محصولات کشاورزی بستگی زیادی به عنصر پتاسیم، فسفر و ازت دارد. مقدار این عناصر ممکن است به دلایلی چون میزان رس‌های خاک، مقدار ماده آلی و آبشویی برای رشد بهینه گیاهان کافی نباشد.

ژ 1-57

کود رستان ماهی ترکیبی کامل از انواع اسیدهای آلی حاصل از بقایای ماهی ها است. استفاده از اینکودآلی مکمل استفاده از کودهای شیمیایی است که شرایط محیطی مناسبی را برای رشد گیاه فراهم می کند

ژ 1-54

برخی باغبانها معتقدند که آبیاری زیاد گیاهان به معنای مراقبت بهتر از آنهاست. اما اینکار ریشه گیاه را فرسوده و رشد آن را متوقف میکند. آبیاری بیش از حد گیاهان نشانه هایی دارند که پژمردگی آنها را به همراه دارند.

ژ 1-51

کود پتاسل SP یکی از بهترین کودهای موجود در بازار می باشد. این کود فاقد کلر بوده و از نظر غلظت عناصر غذایی بسیار غنی است و به عنوان منشا تامین پتاسیم و گوگرد می باشد که به راحتی جذب گیاه می شود.

ژ 1-48

برای کنترل بیماری هایی مانند پوسیدگی های طوقه و ریشه گیاهان، سرطان ها و گال های طوقه و ریشه، که عامل بیماری زا خاکزی می باشد برای نیز ضدعفونی کردن خاک مورد استفاده قرار میگیرد.

ژ 1-45

کودی کامل با نسبت متعادل از عناصر ازت، فسفر و پتاسیم که حاوی عناصر میکرو و دارای اسیدهای آلی جهت بهبود عملکرد و افزایش مقاومت گیاهان است و قابل مصرف در تمامی کشت های زراعی می باشد.

ژ 1-42

فروت ست یک محلول شیمیایی و یک کود شیمیایی است. و نام آن به این دلیل فروت ست است که مرحله صفر تشکیل میوه در نهنج را فروت ست می نامند و سبب افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل محیطی میباشد

ژ 1-38

فروت ست پاشی مهم ترین محلول پاشی درختان پسته می باشد و در صورتی که یک فروت ست با کیفیت ابتدای فصل پاشیده شود درختان پسته قدرت کافی برای بیدار شدن از خواب و بستن هسته ی اولیه را خواهند داشت

ژ 1-35

زینکاسول ( روی ۷۰% ) واجد بالاترین درصد روی قابل جذب می باشد که به دلیل سهولت مصرف قابلیت جذب بالا از طریق برگ ( محلولپاشی ) ، کمبود روی را به بهترین نحو برطرف می نماید.

ژ 1-32

کود میکرو کمپلکس، دستچینی از مواد مغذی و محرک‌های رشد طبیعی است، که متریال متابولیسم ثانویه گیاه را فراهم می‌کند. با وجود این کود، گیاه از سطح عملکرد و انرژی قابل‌توجهی برخوردار می‌شود.

ژ 1-29

صابون محلول پاشی یونی جنوبگان به همراه کودهای مایـع باعث نگـهداری طولانی تر کـودهای مایـع روی برگ گیاهـان شـده که اثر آنهـارا افـزایش مـی دهد و با دارا بودن خاصیت خیس کنندگی سطحـی عمل میکند

۱
۲