advertise

طراحی و اجرا سیستم های آبیاری قطره ای

نظارت، طراحی و اجرای انواع سیستم های آبیاری قطره ای با کیفیت بالا و قیمت مناسب

نظارت، طراحی و اجرای انواع سیستم های آبیاری قطره ای با کیفیت بالا و قیمت مناسب

چرا خدمات سیستم های آبیاری را به فرداد دشت الموت قزوین بسپاریم؟

ارائه کلیات خدمات نقشه برداری در قزوین

امروزه با افزایش جمعیت و کاهش منابع آبی، روش های جدیدی برای آبیاری گیاهان و فضای سبز استفاده می شود. رایج ترین روش آبیاری امروزه آبیاری قطره ای می باشد. در آبیاری قطره ای با استفاده از سیستم های نصب شده در گلخانه و فضای سبز امکان مدیریت و استفاده مناسب از منابع آبی را برای کشاورزان و گلخانه داران فراهم می کند. شرکت فرداد دشت الموت قزوین تمامی خدمات نصب سیستم آبیاری در قزوین، نظارت بر سیستم های آبیاری و طراحی انواع سیستم های آبیاری متناسب با گلخانه شما را انجام می دهد. کشور عزیزمان ایران دارای منابع زیادی است از این منابع میتوان به خاک مناسب کشورمان اشاره کرد که حدود یک سوم خاک کشورمان قابل کشت است. امروزه متاسفانه به دلیل روش آبیاری غلط و قدیمی با مشکل کم آبی و از بین رفتن محصولات کشاورزی مواجه شده ایم. نبود آب و توزیع نادرست آب نیز از دلایل دیگر کمبود آب برای کشاورزی در کشور می باشد. استفاده از روش های آبیاری قطره ای می تواند جان تازه ای به کشاورزی در کشور ما ببخشد. در این مقاله با سیستم های آبیاری قطره آشنا می شویم، با ما همراه باشید. شرکت فرداد دشت الموت قزوین تمامی خدمات طراحی، اجرا و نظارت سیستم های آبیاری قطره ای را در قزوین انجام می دهد. همچنین این مجموعه با عرضه کلیه خدمات در زمینه نقشه برداری ، مشاوره اراضی, مشاوره منابع طبیعی, مشاوره شیلات و ... آماده عرضه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


نقشه برداری دو فرکانس | فرداد دشت الموت قزوین

آبیاری قطره ای در قزوین

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا آبیاری قطره ای چیست؟ سیستم آن چگونه کار می کند؟ آیا یک فرد عادی و بی تجربه هم میتونه سیستم های آبیاری قطره ای رو اجرا کنه؟ قیمت اجرای سیستم های آبیاری در قزوین چیست؟ مزایا و معایب سیستم های آبیاری چیست؟
آبیاری قطره ای یکی از انواع آبیاری موضعی به حساب می آید. این سیستم های آبیاری آب را با فشار کمی از روزنه های قطره چکان به ریشه گیاهان می رسانند. بهترین ویژگی آبیاری قطره ای این است که آب کم کم و به آرامی به گیاه می رسد که موجب صرفه جویی و افزایش بازدهی گیاهان می شود. دلیل آن این است که سطح خاک همیشه خیس است و دمای خاک و گیاه را متعادل نگه می دارد.
در سیستم های آبیاری از انواع شبکه شیرها، لوله‌ها و قطره چکان‎‌‌ها برای هدایت جریان آب استفاده می کنند. استفاده از انواع مختلف لوله ها، قطره چکان ها و به طور کلی انواع تجهیزات آبیاری قطره ای بستگی به نوع گلخانه دارد. در این سیستم آب مورد نیاز گیاه از یک شبکه آبی با فشار کم و با نظم تعیین شده ای تامین می شود. همانطور که بیان شد وسیله ای که آب از آن خارج می شود و به گیاه می رسد قطره چکان نام دارد.


نصب سیستم های آبیاری در قزوین

اجرا و نصب سیستم های آبیاری قطره ای کار تخصصی است که تیم فرداد دشت الموت قزوین با استفاده از تیمی متخصص و با تجربه در زمینه نظارت، اجرا و نصب انواع سیستم های آبیاری قطره ای در قزوین کلیه خدمات سیستم های آبیاری در قزوین را برایش شما عزیزان انجام می دهد. اگر فردی خود اقدام به نصب سیستم های آبیاری قطره ای نماید ممکن است موجب خرابی سیستم و از بین رفتن تجهیزات آن شود که زیان چشمگیری به حساب می آید. در گلخانه یا مزارعی که گیاهان فاصله زیادی با یکدیگر دارند قطره چکان ها بصورت مجزا و با فاصله از زائده به لوله انتقال آب متصل هستند. یکی از راه های افزایش سطح خیس شده با هزینه کم استفاده از قطره چکان هایی که بصورت لوله های اسپاگتی هستند، است. برای گیاهانی مانند گوجه، نیشکر و توت فرنگی از این سیستم استفاده می کنند.

برای سفارش، استعلام و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


مزایای سیستم های آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای را میتوان آسان ترین سیستم آبیاری گیاهان دانست چراکه با برنامه ای از پیش تعیین شده خود بصورت اتوماتیک اقدام به آبیاری گیاهان می کند و مساله مهم تر اینکه سطح خاک گیاهان همیشه رطوبت خود را حفظ می کند. عدم از بین رفتن رطوبت به دلیل تبخیر و تعریق رطوبت سطح خاک یکی از مهمترین مزایای این سیستم ها است. مهمترین مزایای سیستم های آبیاری قطره ای عبارتند از:
۱. صرفه جویی در آب :استفاده از سیستم های آبیاری همانطور که بیان شد به دلیل آبیاری آهسته و با فشار کم ولی همیشگی می توانند با مقدار بسیار کمتری آب نسبت به روش آبیاری سنتی، همان بازدهی را در گیاهان ایجاد کنند.
۲. هزینه کمتر آبیاری :استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای در وهله اول به دلیل کمتر مصرف شدن آب هزینه کمتری برای باغدار و کشاورز دارد و همچنین نیازی به پول کارگر برای آبیاری نیست که هزینه کلی آبیاری را کاهش می دهد.
از دیگر محسنات این روش می‌توان به برداشت زودتر از موعد محصول، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش احتمال آفت‌زدگی و رشد علف‌های هرز اشاره کرد. ابتدا، آبیاری قطره‌ای در گلخانه‌ها مورد استفاده بود اما بعدها در کشت محصولاتی مانند سبزیجات میوه‌جات و درخت انگور نیز در زمین‌های باز از آن استفاده شد. آبیاری قطره‌ای در مناطقی که از رطوبت کافی برخوردار نیستند، بسیار مؤثر واقع می‌شود.

سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS | فرداد دشت الموت قزوین

۳. کشاورزی آسان تر
از مزایای دیگر استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای کشاورزی آسان تر و کم دردسر تر است. اولا به دلیل آبیاری موضعی و رسیدن آب تنها به گیاه مورد نظر برای رشد و ... رشد علف های هرز که انرژی و توان خاک را می گیرند بسیار کاهش می یابد. رشد کمتر علف های هرز برابر است با عدم بوجود آمدن هزینه هایی از جمله هزینه کارگر و مواد دارویی و شیمایی برای از بین بردن علف های هرز. به دلیل آبیاری موضعی و وجود جاهای خشک برای عبور کشاورزان، امکان نظارت و اصلاح گیاهان وجود دارد. همچنین سیستم های آبیاری قطره ای این امکان را برای کشاورز بوجود می آورند که کود های مایع را در آب آبیاری تزریق کرده و از این طریق کود را به مقدار مناسب به گیاهان برساند.
کشاورزان ایتالیایی با استفاده از آبیاری قطره‌ای توانسته‌اند ۳۵ تا ۴۰٪ بهره‌وری خود را افزایش دهند. در زمین‌های بزرگ، معمولا باد موجب پخش شدن آبِ دستگاهِ آب‌پاش می‌شود که خود از عمل آبیاری صحیح جلوگیری کرده و به کمبود محصولات نهایی منجر می‌شود. نصب تأسیسات جدید سیستم آبیاری قطره‌ای به کشاورزان ایتالیایی در صرفه‌جویی بسیار زیاد آب به ویژه در زمان خشکسالی، کمک شایانی کرده است.


نقشه های آب | فرداد دشت الموت قزوین

معایب سیستم های آبیاری

 سیستم های آبیاری قطره ای در کنار تمامی مزایایی که دارند معایبی نیز دارند که میتوان گفت که در برابر مزایای آن قابل چشم پوشی هستند. از معایب سیستم های آبیاری قطره ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. هزینه اولیه اجرای سیستم های آبیاری قطره ای از سیستم های ساده تر و سنتی بیشتر است.
۲. اگر از سیستم فیلتراسیون برای آبیاری قطره ای استفاده نشود ممکن است قطره چکان ها و لوله ها دچار گرفتگی شوند.
۳. اگر زمین مورد کشت دارای شیب باشد استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای موجب عدم رسیدن آب بصورت یکنواخت به گیاهان می شود.
۴. برخی از خاک ها سرعت نفوذ پایینی دارند و استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای موجب عدم دریافت کافی آب توسط این نوع خاک ها می شود.
۵. اگر مدیریت و نظارت درستی بر روی سیستم های آبیاری قطره ای نباشد ممکن است خاک را شور کنند و به گیاه ضرر های زیادی بزند.قیمت سیستم های آبیاری قطره ای

قیمت سیستم های آبیاری قطره ای با توجه به نوع گیاه بیشتر تعیین می شود. همچنین نوع اتصالاتی که مناسب با مزرعه یا گلخانه شما باشد نیز در قیمت نهایی سیستم های آبیاری قطره ای تاثیر گذار می باشد. مورد دیگری که بر روی قیمت این سیستم ها اثر دارد اندازه گلخانه و یا مزرعه می باشد، چراکه هرچه گلخانه اندازه بیشتری داشته باشد نیاز به تجهیزات مانند لوله ها، قطره چکان ها و اتصالات آبیاری دیگر بیشتر می شود. شرکت فرداد دشت الموت قزوین تمامی خدمات آبیاری قطره ای را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت برای شما انجام می دهد.