advertise

کلینیک گیاه پزشکی در قزوین

خدمات کلینیک گیاه پزشکی را از ما بخواهید

خدمات کلینیک گیاه پزشکی را از ما بخواهید

مزایای کلینیک گیاه پزشکی شرکت فرداد دشت الموت قزوین

مرکز گیاه پزشکی در قزوین

امروزه شاهد افزایش جمعیت هستیم و این جمعیت به مواد مصرفی مختلفی نیاز دارند، یکی از این مواد مصرفی که طرفداران زیادی دارد، محصولات گیاهی هستند. از این رو با توجه به رشد جمعیت و همچنین نیاز بسیار به مواد غذایی و محصولات کشاورزی به برنامه‌ریزی هدفمند نیاز داریم. عوامل مختلفی نظیر آب و هوا، رطوبت، آبیاری، خاک، نور کافی و غیره در رشد و پرورش گیاهان دخیل می‌باشند. از طرفی موانعی وجود دارد که می‌تواند مسیر رشد و پرورش محصولات کشاورزی را مختل کند مانند انواع آفات و بیماری‌های گیاهان. وجود بیماری و انواع آفات برای محصولات کشاورزی نه تنها بر روی رشد و کیفیت محصولات تاثیر می‌گذارد بلکه کشاورز را متحمل خسارات مالی می‌کند.امروزه با تمام تحقیقات علمی پیرامون حفاظت از محصولات زراعی، تخمین زده می‌شود که حشرات، بیماری‌ها، علف‌های هرز و آفات حیوانات نیمی از مواد غذایی تولید شده در جهان را از بین می‌برند.اخیرا با کمک علم گیاه پزشک و شیوه‌های مختلفی در کشاورزی می‌توان آفات و بیماری‌های گیاهان را کنترل کرد. از آنجا که توجه بیماری‌های گیاهی بر سلامت انسان تاثیر می‌گذارد و همچنین از نظر اقتصادی آسیب می‌رساند، برای پرورش‌دهندگان گیاهان مهم است که درک کاملی از علف‌های هرز، حشره شناسی (مطالعه حشرات) و آسیب شناسی گیاهان داشته باشند. شرکت فرداد دشت الموت قزوین در خدمت شما ست تا جامع ترین اطلاعات در مورد مرکز گیاه پزشکی در قزوین را به دست آورید. خدمات فرداد دشت الموت قزوین بسیار زیاد و متنوع می باشد. با ما همراه باشید تا در رابطه با مرکز گیاه پزشکی در قزوین بیشتر بدانید.


کلینیک گیاه پزشکی رویش در جهت تسریع و رفاه حال کشاورزان و مراجعین گرامی با خدمات آنلاین و معرفی محصولات و سفارشات شما در خدت شما مراجعین و همکاران گرامی می باشد جهت سفارشات و مشاوره در این زمینه می توانید با شماره ۰۹۱۲۴۸۱۷۰۱۳ در واتساپ هماهنگی بفرمائید.


مرکز گیاه پزشکی در قزوین | فرداد دشت الموت قزوین

به کارگیری علوم و فن آوری های کشاورزی در زمینه های مختلف از جمله گیاه پزشکی استفاده توام آن در شناسائی و کنترل عوامل خسارت زا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لزوم ایجاد مراکز مشاوره و کلینیک های گیاه پزشکی جهت ارشاد و راهنمائی کشاورزان و باغداران و آشنائی آنها با آفات و بیماریها و علفهای هرز مختلف و توصیه روشهای کنترل بیشتر نمایان می شود.تشخیص سریع و دقیق آفات و بیماریها و سایر عوامل خسارت زا قبل از اقدامات به موقع و مناسب جهت مبارزه با پیشگیری ضرورت است.غالباً به علت کمبود افراد کارآزموده ی محلی، از متخصصین آفات و بیماریهای گیاهی در مراکز دولتی و دانشگاهی برای تشخیص عوامل خسارت زا استفاده می شود که به علت کمبود این مراکز و دور بودن این مراکز از مزارع و باغات کشاورزان و باغ داران بعضاً مسافت طولانی را بایستی طی نمایند تا به این مراکز دسترسی پیدا کنند که ممکن است بخاطر از دست دادن زمان خسارت زیادی به محصول وارد شود. اگر میخواهید در رابطه با نظارت، طراحی و اجرا در بخش آبیاری قطره ای، گلخانه و فضای سبز، یا اینکه درباره مشاوره اراضی, مشاوره منابع طبیعی, مشاوره شیلات بیشتر بدانید می توانید با تیم پشتیبانی شرکت فرداد دشت الموت قزوین تماس حاصل کنید.


بنابراین با ایجاد مراکز مشاوره و کلینیک گیاه پزشکی و بکارگیری افراد کارآزموده در این مراکز و با در نظر گرفتن اینکه این افراد علم و آگاهی لازم در تشخیص و کنترل عوامل خسارت زا را دارند و به آفات و بیماریهای منطقه آشنائی کامل دارند. تشخیص و کنترل این عوامل به راحتی امکان پذیر خواهد بود و وجود این مراکز و کلینیک های گیاهپزشکی در بین تولید کنندگان محصول باعث دلگرمی کشاورزان و باغ داران شده و به نوعی در رشد و اعتلاء کشاورزی منطقه مفید خواهد بود. شرکت فرداد دشت الموت قزوین، با توجه به نکاتی که اشاره ی مختصری به آنها شد،اقدام به تاسیس کلینیک گیاه پزشکی در قزوین نموده است تا با استفاده از متخصصین این رشته،لزوم وجود مرکز گیاه پزشکی در قزوین را برای کشاورزان و باغداران عزیز یادآوری کند. در واقع گیاه پزشک در شرکت فرداد دشت الموت قزوین با روش‌ها و آزمایشات مختلف بیماری‌ها و آفات را تشخیص داده و روش‌های لازم برای از بین بردن انواع بیماری‌ها را عملی می‌کند. وظیفه‌ی گیاه پزشک در شرکت فرداد دشت الموت قزوین ،تشخیص بیماری‌های گیاهان و کنترل و از بین بردن آفات و بیماری‌هاست تا از این طریق محصولاتی با کیفیت رشد و پرورش پیدا کند و ضررهای ناشی از این آفات به حداقل برسد. خدمات فرداد دشت الموت قزوین بسیار زیاد است و به عنوان مثال می توان به اخذ مجوز تغییر کاربری اراضی اشاره نمود.


ویژگیهای گیاه پزشک

در سال های گذشته در ایران گیاه پزشک به معنای پزشکی که با گیاهان دارویی به درمان بیماری های انسان می پردازد، مطرح بوده که با آنچه امروزه مورد نظر است تفاوت اساسی دارد. لذا در پاسخ به این پرسش که گیاه پزشک کیست؟ باید گفت که گیاه پزشک یک دارو شناس یا متخصص درمان انسان ها به شمار نمی آید. در واقع یک گیاه پزشک به شناخت و تشخیص علمی و دقیق عوامل زیان آور و مؤثر بر رشد و نمو گیاهان می پردازد. هدف اساسی گیاه پزشک، کاهش میزان خسارت کمی و کیفی عوامل خسارت زای کشاورزی (آفات، بیماری های گیاهی و علف های هرز) و تأمین بهداشت تولیدات گیاهی است.به عنوان مثال یک مهندس کشاورزی که دارای تخصص گیاه پزشکی است با آفاتی که‌ در مزرعه‌ها، انبارها و سیلوها به‌ بخش‌های‌ مختلف‌ گیاه‌ صدمه‌ می‌زند مقابله می کند. این آفات و صدمات شامل حمله حشرات‌، جوندگان‌ و علف‌های‌ هرز یا بیماری‌های‌ گیاهی‌ مانند قارچ‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها به گیاهان می باشد. متخصص گیاه پزشکی مسئولیت عملیات‌ سم پاشی‌ را در مراحل‌ مختلف‌ رشد و نگهداری‌ از گیاه‌ و ضد عفونی‌ انبارها بر عهده دارد.به عبارت دیگر گیاه پزشکی یا آسیب شناسی گیاهی یکی از شاخه های علوم مرتبط با کشاورزی است و هدف آن شناخت بیماری ها و عوامل آسیب رساننده به گیاهان و پیداکردن راه حل هایی برای دفع و رفع آنهاست.

ویژگیهای گیاه پزشک | فرداد دشت الموت قزوین

بهترین کلینیک گیاه پزشکی قزوین | فرداد دشت الموت قزوین

در ایران این رشته شغلی و تحصیلی قبلا به نام حفظ نباتات معروف بوده است. گیاه پزشکی خود نیز به بخش هایی از جمله حشره شناسی، مطالعه و شناخت علف های هرز و بیماری شناسی گیاهی تقسیم می شود.یک گیاه‌ پزشک در ایران‌ باید از یک‌ سو با گونه‌های‌ گیاهی‌ و جانوری‌ طبیعی‌ ایران‌ آشنا باشد و از سوی‌ دیگر با موجودات‌ زنده‌ (آفات‌، بیماری‌ها و علف‌های‌ هرز قرنطینه‌ای‌) که‌ دائم‌ از مبادی‌ ورودی‌ رسمی‌ یا از مرزهای‌ کشور به‌ صورت‌ غیرقانونی‌ وارد می‌شوند، آشنا بوده‌ و با آنها مبارزه‌ کند. در واقع‌ مهندس‌ گیاه‌ پزشکی‌ کاری‌ دشوار، پیچیده‌ و پر مسؤولیت‌ را بر عهده‌ دارد و باید از بیوشیمی‌، بیولوژی‌ و آمار، اطلاعات‌ وسیع‌ و گسترده‌ای‌ داشته‌ باشد. همچنین متخصص‌ گیاه ‌پزشکی‌ نیاز به‌ حافظه‌ قوی‌ دارد چون‌ باید اسامی‌ لاتین‌ حشرات‌ و قارچ ‌ها و رده‌ ی آنها را به‌ خاطر بسپارد و باید به‌ کشاورزی‌ و بخصوص‌ حشره‌ شناسی‌ علاقه‌ مند باشد زیرا بخش‌ عمده‌ای‌ از وقت او صرف بررسی و دفع آفات‌ گیاهی‌ می‌شود.دانش گیاه پزشکی که تا چندی پیش در ایران با نام دفع آفات نباتی شناخته می شد، یکی از شاخه های جدید دانش بشری در جهان و ترکیبی از علوم گوناگون است و در مقایسه با دانش پزشکی که با سلامت انسان ها سروکار دارد؛ دانش گیاه پزشکی، سلامت گیاهان را بررسی می کند.


استفاده از نیروهای متخصص،اولین پارامتر برای موفقیت یک کلینیک گیاه پزشکی می باشد. شرکت فرداد دشت الموت قزوین خود را متعهد به رعایت این اصل مهم می داند و از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور،در هنگام جذب نیروهای استخدامی خود استفاده می کند. ما به عنوان اولین مرکز گیاه پزشکی در قزوین ،با داشتن سابقه ی طولانی در زمینه ی کاری خودمان و با دانستن ویژگیهای گیاه پزشک مجرب،اقدام به استخدام نیرو می نماییم.کشاورزی مظهر سلامتی جسم و روح است . جسم در پرتو کار و تلاش به سلامتی و آرامش می رسد و روح نیز در پرتو زیبایی های طبیعت به ساحل نجات می رسد.برای داشتن کشاورزی با ثبات و ادامه دار بودن آن احتیاج به مراقبت مستمر از محصولات باغی و زراعی داریم.مراقبت از محصولات کشاورزی با روش های سنتی که موروثی از پدر به پسر منتقل شده است،امکان پذیر نمی باشد.آفات گیاهی به مانند سایر موجودات زنده،جهش ژنتیکی داشته و از آن گذشته خود را با شرایط جدید تطبیق می دهند.از این رو استفاده از روش های دفع آفات و هم چنین نگهداری از محصولات کشاورزی باید به روز باشد.تاسیس کلینیک گیاه پزشکی برای استفاده از همین علم به روز کشاورزی بوده است. شرکت فرداد دشت الموت قزوین در همین راستا اقدام به تاسیس مرکز گیاه پزشکی در قزوین کرده و با در نظر گرفتن ویژگیهای گیاه پزشک مجرب،اقدام به جذب نیروی متخصص نموده است.

خصوصیات کلینیک گیاهپزشکی در قزوین | فرداد دشت الموت قزوین

این مرکز فعالیت‌های زیر را در راستای تحقق اهداف راهبردی خود به انجام می‌رساند:*مشاوره و نظارت فنی دوره‌ای یا دائمی در زمینه کنترل آفت و مبارزه با بیماری‌های گیاهی، تغذیه گیاهی، تولید مواد بیولوژیک و …*توسعه ی روش‌های نوین کشاورزی از طریق انتقال دانش فنی در کلیه گرایش‌های مهندسی کشاورزی*طراحی و اجرای انواع پروژه‌های صنعتی و اتوماسیون کشاورزی، انواع پروژه‌های آب و خاک، انواع سیستم‌های آب‌رسانی، آبیاری قطره‌ای و تحت فشار*طراحی و اجرای اصولی فضای سبز.از دیگر فعالیت‌هایی که در این مرکز انجام می‌شود، عبارتند از:*اجرای پروژه‌های بیولوژیک*مشاوره و طراحی پروژه‌های تحقیقاتی ترانس ژنیک و …*انجام کلیه آزمایشات مربوط به آفات و بیماری‌های گیاهی*اجرای پروژه‌های شبکه مراقبت و پیش آگاهی باغات*ارائه خدمات پژوهشی*طراحی و اجرای دیوار سبز به روش مهندسی در طرح‌های متنوع*طراحی و اجرای قاب سبز در انواع مدل‌های مدرن و کلاسیک.