advertise

نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی در قزوین

برای نقشه برداری هوایی زمین دشت الموت قزوین بهترین انتخاب می باشد.

برای نقشه برداری هوایی زمین دشت الموت قزوین بهترین انتخاب می باشد.

چرا نقشه برداری هوایی زمین کشاورزی را به فرداد دشت الموت قزوین بسپاریم؟

محدودیت زمین های مناسب برای توسعه طرح های کشاورزی و جنگل داری، طرح‌های نوین اقتصادی-صنعتی، محیط زیست، مسکن و شهرسازی و سایر فعالیتها ایجاب می نماید از سرزمین و اراضی موجود کشور استفاده بهینه شود. ضروریست برای این کار باید اطلاعات دقیق و صحیح از جای جای آن داشت و با توجه به تناسب و قابلیت هر یک از قطعات اراضی برای آن برنامه ریزی نمود. مشخص نبودن مالکیت ها ، کاربری ها، تغییرات کمی و کیفی اراضی و هر نوع تصمیم‌ گیری برای واگذاری جهت طرح های توسعه مستلزم داشتن اطلاعات دقیق است و نیاز به نقشه هایی با دقت بالا از این اراضی است.
متاسفانه وضعیت حاضر از اراضی کشاورزی کشور و وجود سازمانهای موازی و قوانین ضد و نقیض سازمان های ثبت، اوقاف، مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی شهرداریها و بی ثباتی در مدیریتها موجب گردیده تا سازمانهای متولی زمین. حاصل تقریبا ۵۰ سال کار و تلاش خود را ( از تاریخ ملی شدن جنگلهای و مراتع ) در یکسری نقشه و اسناد خلاصه نمایند.


نقشه برداری هوایی | فرداد دشت


موارد فوق بانضمام ثابت ماندن بازدهی طرح های توسعه، افزایش تعداد طرحهای عمرانی بجای افزایش بازده، هجوم به منابع طبیعی کشور را موجب شده است این معضل با عدم اطلاع مسئولین از کم و کیفیت واقعی اراضی فرصت طلبی افراد سودجو را نیز تضمین نموده است. بنابراین برای استفاده بهینه بردن از همه اراضی به خصوص اراضی کشاورزی و منابع طبیعی بهتر است به نقشه برداری از زمین های کشاورزی نگاه ویژه ای نمود.
شرکت فرداد دشت الموت قزوین با ارائه خدمات در زمینه های مشاوره اراضی منابع طبیعی شیلات ، طراحی و اجرا سیستم های آبیاری قطره ای و ...آماده خدمت رسانی به کلیه مشتریان عزیز میباشد.شما میتوانید برای مشاهده دیگر خدمات این مجموعه و اطلاع از قیمت ها بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.


نقشه برداری هوایی از زمین های کشاورزی
عکس‌هوایی عبارت است از یک تصویر واقعی از عوارض و خصوصیات ظاهری سطح زمین که توسط هواپیما و با استفاده از یک دوربین عکس‌برداری هوایی گرفته شده‌ است. استفاده از عکس‌های هوایی به منظور بررسی‌ها و مطالعات زمین‌شناسی، جاده‌سازی، شهرسازی، کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی، حفاظت از محیط زیست و مهم‌تر از همه برای تأمین اهداف نظامی و امنی رایج است. در گذشته در بسیاری از کشورها از عکس‌های هوایی به جای نقشه اصلی در صحرا استفاده می‌کردند.


کلاسیک فتوگرامتری

در روش های کلاسیک فتوگرامتری،برای نقشه برداری زمین های کشاورزی پس از پرواز و تصویربرداری ، اندکی عکس ایجاد می شود وعملیات زمینی جهت تهیه مختصات نقاط کنترل زمینی صورت می گیرد؛ سپس مثلث بندی، تبدیل و در نهایت ترسیم عوارض و تهیه نقشه های مختلف در سامانه نقشه برداری با پهپاد انجام می گیرد. تقریبا می توان گفت که هیچ کدام از بخش های این سیستم به سادگی انجام نمی گیرد و در همه موارد احتیاج به افراد متخصص و صرف وقت بسیار است.

کلاسیک فتوگرامتری | فرداد دشت

نقشه برداری هوایی یا فتوگرامتری | فرداد دشت

نقشه برداری هوایی یا فتوگرامتری

نقشه برداری هوایی یا فتوگرامتری ، شاخه‌ای از علوم مهندسی است که به جمع آوری، آماده سازی، ذخیره سازی، پردازش، مدیریت، تحلیل، تلفیق، بازیابی و انتقال داده‌های مکان مرجع می‌پردازدبه طور معمول عملیات نقشه برداری هوایی، شامل دو مرحله برداشت و ارائه نتایج کار است؛ که در مرحله برداشت،از وسایل،دستگاه ها و روش های مختلفی استفاده می شود تا داده های لازم برای مرحله دوم به دست آید نتایج کار به صورت های آنالوگ (نقشه، مقاطع طولی و عرضی و…) یا رقومی (مانند جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین) ارائه می‌گردد. امروزه با پیشرفته تر شدن پهپاد ها و افزایش قابلیت های آنها نقشه برداری هوایی نیز دچار تحولات عظیمی شده است


هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی در قزوین

تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی با توجه به نوع پروژه و متراژ زمین با یکدیگر متفاوت می باشد.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان با مشاوران و کارشناسان مجموعه فرداد دشت الموت قزوین تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید از دیگر خدمات این مجموعه اعم از نقشه برداری تک و دو فرکانس، GIS و نقشه آب ، خرید سم دیازینون و ... استفاده نمایید.