advertise

اخذ مجوز تغییر کاربری اراضی

برای دریافت مجوز تغییر کاربری همین حالا اقدام کنید.

برای دریافت مجوز تغییر کاربری همین حالا اقدام کنید.

چرا اخذ مجوز تغییر کاربری را به فرداد دشت قزوین بسپاریم؟

اخذ مجوز با شرکت فرداد دشت

یکی از مهمترین خدماتی که شرکت فرداد دشت الموت قزوین انجام می دهد، اخذ مجوز تغییر کاربری با توجه به ضوابط و قوانین اراضی طبق بخشنامه اعلام شده توسط سازمان، است. پیش از هر چیز، تغییر کاربری به چه معنی است؟

تغییر کاربری یا به اصطلاح تغییر بهره برداری یعنی استفاده از سازه پس از عملیات ساخت به غیر از آنچه در محتوای پروانه ساخت ساختمان قید شده است. افراد معمولا به دلیل عدم اطلاع از قوانین تغییر کاربری ساختمان تخلفاتی را مرتکب می شوند، دو مورد از شایع ترین این تخلفات عبارتند از:
ساخت واحد های تجاری در مناطق غیر تجاری
استفاده از ساختمان مسکونی بعنوان ساختمان اداری

چه کاربری هایی برای اراضی و املاک توسط شهرداری تعیین شده است؟
تمامی املاک و اراضی در سند خود دارای کاربری مشخص هستند انواع کاربری های املاک و اراضی عبارتند از: کاربری مسکونی، کاربری اداری، کاربری تجاری و کاربری کشاورزی مهم ترین و پرکاربردترین ها هستند.


تغییر کاربری اراضی | فرداد دشت

تعیین کاربری اراضی

اگر اراضی شما در محدوده شهری باشد کاربری توسط شهرداری مشخص می شود و در پروانه ساختمان قید می گردد. اگر مساحت زمین بسیار گسترده باشد، تعیین کاربری زمین توسط شورای عالی معماری و شهرسازی تعیین می شود و تنها اجرای آن به عهده شهرداری می باشد.

اگر زمین و اراضی جزء اراضی کشاورزی باشد، در صورتی که نیاز به تغییر کاربری داشته باشد، وزارت جهاد کشاورزی تصمیم به تغییر کاربری اراضی می گیرد. در صورت تغییر کاربری زمین کشاورزی به مسکونی مالک باید هشتاد درصد قیمت زمین را به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت کند.


اخذ آسان مجوز تغییر کاربری

شرکت فرداد دشت قزوین تمامی خدمات اخذ مجوز تغییر کاربری اراضی را بصورت قانونی مطابق با قوانین و بخشنامه جدید اعلام شده توسط سازمان انجام می دهد. برخی از قوانین جدید می باشد.
در ادامه برخی از مهمترین ماده های تغییر کاربری زمین های زراعی، باغ و ساختمان ها را مشاهده می کنید.


قوانین تغییر کاربری اراضی

۱. برای حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و تداوم بهره برداری از آنها، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها در ‌خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرکها جز در موارد ضروری، ممنوع است.
( تشخیض موارد ضروری به عهده کمسیونی تشکیل شده از، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر امور اراضی، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی، مدیر کل حفاضت محیط زیست و نماینده استاندار است )

۲. در صورت اخذ مجوز تغییر کاربری توسط مالک، هشتاد درصد (۸۰%) قیمت روز اراضی و ‌باغهای مذکور با احتساب ارزش زمین پس از تغییر کاربری بابت عوارض از مالکین وصول و به خزانه ‌داری کل کشور واریز می شود.

۳. کلیه مالکان یا متصرفان اراضی زراعی و باغهای موضوع این قانون که به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون این قانون اقدام به تغییر کاربری نمایند، علاوه بر قلع و قمع بنا، به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی زراعی و باغها به قیمت روز زمین با کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده‌است و در صورت تکرار جرم به حداکثر جزای نقدی و حبس از یک ماه تا شش‌ماه محکوم خواهندشد.

اخذ مجوز تغییر کاربری اراضی | فرداد دشت

قوانین تغییر کاربری اراضی | فرداد دشت

۴. دولت مکلف است همه‌ساله اعتباری معادل هشتاد درصد(۸۰%) از درآمدهای موضوع این قانون را در بودجه سالیانه وزارت جهاد کشاورزی منظور نماید تا وزارت مزبور طبق ضوابط قانونی مربوطه به مصرف امور زیربنایی کشاورزی شامل تسطیح اراضی، احداث کانال، آبیاری، زهکشی، سدها و بندهای خاکی، تأمین آب و احیای اراضی موات و بایر و هزینه‌های دادرسی و اجرای این قانون برساند و بیست درصد(۲۰%)‌باقیمانده از درآمد موضوع این قانون به منظور مطالعه و آماده‌سازی زمینهای غیرقابل کشت و زرع برای توسعه شهرها و روستاها و ایجاد شهرکها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.

۵. از تاریخ تصویب این قانون نماینده وزارت کشاورزی در کمیسیون ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران عضویت ‌خواهد داشت.

۶. مقدار سیصد هکتار اراضی غیر قابل کشت از یک هزار و یکصد هکتار اراضی مربوط به ورزشگاه بزرگ اصفهان جهت احداث ورزشگاه ‌مذکور اختصاص یافته و با بقیه اراضی مطابق با این قانون عمل خواهد شد.


۷. کمیسیون موضوع تبصره (۱) ماده (۱)‌ موظف است در تشخیص ضرورت‌ها موارد زیر را رعایت نماید:

۱- اخذ مجوز لازم از دستگاه اجرایی ذی‌ربط متناسب با کاربری جدید توسط متقاضی.
۲- ضوابط طرحهای کالبدی، منطقه‌ای و ناحیه‌ای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران.
۳- مطالبه مصوبه ستاد فرماندهی نیروهای مسلح در رسیدگی به درخواست نیروهای مسلح.
۴- ضوابط حفظ محیط زیست و تداوم تولید و سرمایه‌گذاری باتوجه به روح کلی قانون مبنی بر حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها.
۵- استانداردها، اصول و ضوابط فنی مربوط مطابق مجوزهای صادره از سوی دستگاه ذی‌ربط.

دریافت مجوز تغییر کاربری اراضی | فرداد دشت

دریافت مجوز تغییر کاربری با شرکت فرداد دشت


این بود برخی از مهمترین ماده ها و قوانین تغییر کاربری اراضی، عدم رعایت هر یک ماده ها دچار تخلف می شوید و باید متحمل جریمه های سنگین شوید، شاید بگویید شهرداری متوجه این موضوع نمی شود ولی برای انتقال سند حتما کارتان به شهرداری و بحث تغییر کاربری گیر می افتند، تیم فرداد دشت الموت قزوین تمامی کارهای اخذ مجوز تغییر کاربری اراضی را با توجه به قوانین و بخشنامه جدید برای شما در سریعترین زمان ممکن و پایین ترین هزینه ممکن انجام می دهد. همچنین میتوانید از سایر خدمات این مجموعه اعم از نقشه برداری ، طراحی و اجرا سیستم های آبیاری قطره ای و ... استفاده نمایید.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید