مقالات تخصصی در زمینه نقشه برداری

انتقال سالها تجربه در زمینه نقشه برداری GIS و GPS به شما کاربران عزیز

ژ 1-39

سیترونا کلروفیل ۸۵ حاوی مقدار قابل توجهی از انواع آمینو اسیدها است. اسید آمینه‌ها به عنوان پیش ساز ترکیبات پروتئین شناخته می‌شوند. این مواد نقش مهمی در متابولیسم و رشد گیاه دارند.

ژ 1-36

کود بیتاسول مایع جنوبگان حاوی درصد بالایی از مواد آلی، اسید آمینه، عصاره جلبک و فولویک اسید و همچنین درصد متعادلی از عناصر ماکرو و میکرو جهت تغذیه ی عمومی گیاه می باشد.

ژ 1-33

گیاهان بیشتر از هرچیزه دیگه به سه عنصر نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) نیاز دارند.عملکرد نیتروژن برای گیاه:نیتروژن در اصل به رشد سریع شاخ و برگ کمک میکنه. همچنین در تولید بذر گیاه و افزایش میوه موثره

ژ 1-30

رشد گیاه و محصولات کشاورزی بستگی زیادی به عنصر پتاسیم، فسفر و ازت دارد. مقدار این عناصر ممکن است به دلایلی چون میزان رس‌های خاک، مقدار ماده آلی و آبشویی برای رشد بهینه گیاهان کافی نباشد.

ژ 1-27

در مناطق خشک به علت کمبود رطوبت خاک، مواد آلی موجود در خاک به سرعت تجزیه شده و بنابراین خاک کشاورزی در این مناطق عموما فاقد مواد آلی هستند. کود ماهی با می تواند در این مناطق نیز مفید واقع شود.

ژ 1-23

این ترکیب در ابتدا عمل جذب از طریق جوانه بذر و در مرحله دوم از طریق ریشه‌ها و سپس به سایر اندام‌های گیاه منتقل می‌شود که با جلوگیری از سنتز پروتئین از تقسیم سلولی و سنتز اسیدهای چرب بازنجیره بسیار بلند جلوگیری می کند

ژ 1-18

محافظ تنه درخت یکی از موادی است که امروزه برای محافظت از درختان در برابر عوامل و آسیب های بیرونی استفاده می شود. محافظ تنه درخت از درخت در برابر آفات و حشرات و عوامل زیست محیطی محافظت می نماید.

ژ 1-14

ژئوماتیک واژه وسیعی شامل هر شیوه و ابزاری برای کسب داده جهت توزیع آن میباشد. در سال ۱۹۸۶، دپارتمان نقشه برداری لاوال در کیوابک کانادا نخستین برنامه آکادمیک ژئوماتیک دنیا را بجای برنامه نقشه برداری جاری آن توسعه داد.

ژ 1-11

بشراززمانهای بسیار کهن کم وبیش شکلهایی بنام نقشه ترسیم مینمود است از جمله مصریان قدیم برای ساختن بناهای عظیمی نظیر اهرام ثلاثه مصر از انها استفاده نموده است از طرف دیگر نقشه های جغرافیایی هستند که قدمت زیادی دارند برگرفته شده از idrawing.blog.ir

ژ 1-38

فروت ست پاشی مهم ترین محلول پاشی درختان پسته می باشد و در صورتی که یک فروت ست با کیفیت ابتدای فصل پاشیده شود درختان پسته قدرت کافی برای بیدار شدن از خواب و بستن هسته ی اولیه را خواهند داشت

ژ 1-35

زینکاسول ( روی ۷۰% ) واجد بالاترین درصد روی قابل جذب می باشد که به دلیل سهولت مصرف قابلیت جذب بالا از طریق برگ ( محلولپاشی ) ، کمبود روی را به بهترین نحو برطرف می نماید.

ژ 1-32

کود میکرو کمپلکس، دستچینی از مواد مغذی و محرک‌های رشد طبیعی است، که متریال متابولیسم ثانویه گیاه را فراهم می‌کند. با وجود این کود، گیاه از سطح عملکرد و انرژی قابل‌توجهی برخوردار می‌شود.

ژ 1-29

صابون محلول پاشی یونی جنوبگان به همراه کودهای مایـع باعث نگـهداری طولانی تر کـودهای مایـع روی برگ گیاهـان شـده که اثر آنهـارا افـزایش مـی دهد و با دارا بودن خاصیت خیس کنندگی سطحـی عمل میکند

ژ 1-26

کود مرغی مایع یک منبع عالی از مواد مغذی به شمار میرود که با برخورداری از درصد بالای ماده آلی و ph اسیدی باعث اصلاح خاک های قلیایی میشود و در نتیجه سبب میگردد تا قدرت جذب عناصر از خاک افزایش یابد.

ژ 1-22

در اثر کشت های مکرر، کمبود املاح معدنی در مزارع کاملاً مشهود است استفاده از گوگرد مایع به عنوان کود و سم به منظور تأمین مواد گیاهی موجب تأمین تمامی املاح و رفع آفات کشاورزی، قارچ های مزمن و بیماری زا می شود.

ژ 1-17

با تغییر هر فصل نیاز است اقداماتی برای جلوگیری از آسیب دیدن درختان و افزایش بهره وری درختان در فصول آینده انجام داد. فصل زمستان فصل خواب درختان است این زمان مناسبی برای اصلاح خاک و اصلاح درختان می باشد.

ژ 1-13

راه آسانتری برای آبیاری گیاهان شما وجود دارد، حتی وقتی خیلی مشغله دارید و یا از خانه فاصله دارید و آن سیستم ساده و اتوماتیک آبیاری قطره ای است. این سیستم مقرون به صرفه و از نظر راه اندازی و نصب راحت و آسان است.

ژ 1-37

این کود حاوی کلیه عناصر مغذی ماکرو و نیز ۱۸ نوع اسید آمینه نوع L موجب مقاومت در مقابل استرس بوده و با افزایش ریشه زایی، فتوسنتز و ساخت کلروفیل ، جذب و تحرک مواد غذایی از راه برگ را تسریع می نماید.

ژ 1-34

کلسیم از عناصر پرمصرف ثانویه در گیاهان می باشد و در گیاه دارای نقش های بسیار حیاتی است که از مهم ترین آن میتوان به فعال نمودن آنزیم ها در ساخته شدن پروتئین و افزایش قابلیت انبارداری در محصولات اشاره نمود.

ژ 1-31

سیترونا کلات پتاسیم یک منبع خوب از پتاسیم است که باعث بهبود در جذب میکرو المنتهای موجود در خاک توسط گیاه می شود.این کود در زمان هایی که گیاه بیشترین نیاز به عنصر پتاسیم دارد مورد مصرف قرار می گیرد.

ژ 1-28

کود جلبک دریایی پودری سیترونا آلژکس دارای بیش از ۷۰ نوع مواد معدنی، ویتامین ها و آنزیم ها و مواد طبیعی است که به عنوان رشد دهنده عمل می کنند که سبب افزایش قدرت محصولات می شوند.

ژ 1-25

زمین ها در کاربری های مختلفی وجود دارد که نوع کاربری آن با توجه به چگونگی استفاده از زمین مشخص میگردد. البته تعیین کاربری هر زمین طبق مطالعات در زمینه پراکندگی فعالیت های شهری صورت می پذیرد.

ژ 1-20

در این مقاله از وبسایت فنی مهندسی فرداد دشت قزوین می توانید به مطالعه مزایای سیستم های آبیاری قطره ای و مزیت های بی شماری که این سیستم برای محیط زیست و کاهش مصرف آب دارد بپردازیم.

ژ 1-16

در این مقاله به بررسی انواع خاک های مناسب برای گیاهان آپارتمانی می پردازیم. خاک ها انواع مختلفی دارند که هر یک برای گیاهان و شرایط آب و هوایی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

ژ 1-12

از آنجایی که محصولات کشاورزی محصولاتی وابسته به مکان هستند بنابراین سیستم اطلاعات مکانی(GIS) یک ابزار کاملاً مرتبط برای کشاورزان محسوب می‌شود. عوامل و متغیرهای مختلفی در تولید و نگهداری محصولات کشاورزی دخالت دارند.