advertise

خزان به موقع درختان

چرا درختان باید به موقع خزان کرده و به خواب روند؟؟

*یکی از عواملی که باعث تشدید خسارت سرما در پاییز می شود محتوی بالای آب در بافت های گیاهی است. در واقع گیاهان طی آمادگی برای رفتن به رکود، آب بافت ها را کاهش داده و به جای آن غلظت قندها را در بافت بالا می برند. عامل های مختلفی باعث تاخیر در به خواب رفتن گیاه شود که باعث حساسیت شدیدتر به سرما می شود مثل:
*آبیاری آخر فصل
*تغذیه دیر هنگام 

|فرداد دشت الموت

آبیاری درختان در پاییز

آبیاری در این فصل کوچکترین اثر مثبتی بر کاهش خسارت نداشته و گیاه را به سرما حساس تر هم می کند به ویژه که چند روز دیگر هم موج جدید سرما خواهد آمد. دلیل اصلی اثرات تخریبی شدیدتر سرما در این زمان نسبت به دی و بهمن هم همین است.چون گیاهان هنوز به رکود کامل نرفته اند، شدت خسارت بیشتر است و الا منفی ده درجه یا حتی کمی سردتر در دی و بهمن اثرات تخریبی بسیار کمتری نسبت به سرمای این موقع دارد.»
در ادامه تاکید می شود, از پاشش فروت ست (Fruit Set) دیر هنگام و آبیاری در آبان ماه به جد خودداری نمایید تا درختان کاملا به خواب روند.فرآیند به موقع خزان درختان علاوه بر کاهش سرمازدگی در تامین نیاز سرمایی درختان بسیار موثر است. به تبع آن گل انگیزی همزمان در بهار باعث افزایش تبدیل گل به میوه خواهد شد.
شرکت فرداد دشت الموت قزوین با ارائه کلیه خدمات در زمینه طراحی و اجرا زمین های کشاورزی اعم از نقشه برداری، مشاوره اراضی, منابع طبیعی و شیلات آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید