advertise

نقشه برداری تک و دو فرکانس، GIS و نقشه آب

کلیه خدمات نقشه برداری، GIS و تهیه نقشه های آب خود را به تیم ما بسپارید.

کلیه خدمات نقشه برداری، GIS و تهیه نقشه های آب خود را به تیم ما بسپارید.

چرا خدمات نقشه برداری خود را به فرداد دشت الموت قزوین بسپاریم؟

ارائه کلیات خدمات نقشه برداری در قزوین

یکی از خدمات اصلی شرکت فرداد دشت قزوین نقشه برداری می باشد. شرکت ما انواع خدمات نقشه برداری در قزوین و بررسی اطلاعات نقشه ها را انجام می دهد. نقشه برداری کاری تخصصی و نیازمند دستگاه های مخصوص می باشد. تیم فرداد دشت با داشتن تمامی دستگاه های لازم به همراه تیم متخصص و مجرب در زمینه نقشه برداری آماده ارائه خدمات نقشه برداری در قزوین می باشد. تیم ما همیشه کیفیت کار را در اولویت خود قرار داده است زیرا زمانی که کیفیت بالای کار توسط مشتری تایید شود تمامی موارد دیگر کم رنگ می شوند. اما تیم ما با توجه به شرایط اقتصادی کشور همواره سعی داشته که کیفیت بالا را در کنار قیمت مناسب برای مشتریان عزیز به ارمغان بیاورد. در این مقاله به بررسی انواع روش های نقشه برداری که شرکت فرداد دشت قزوین انجام می دهد می پردازیم.


نقشه برداری دو فرکانس | فرداد دشت الموت قزوین

نقشه برداری تک فرکانس در قزوین

نقشه برداری تک فرکانس و دو فرکانس نقشه برداری تک فرکانس و دو فرکانس از دسته نقشه برداری های بسیار با دقت هستند، دقت این نوع از نقشه برداری حدود ۱ سانتی متر است. ولی تفاوت اصلی نقشه برداری تک فرکانس و دو فرکانس در سرعت نقشه برداری و اطمینان از نتیجه نهایی می باشد. هر دو روش با استفاده از دستگاه های GPS انجام می شوند در روش تک فرکانس از دستگاه GPS تک فرکانس استفاده می شود و در روش دو فرکانس از دستگاه GPS دو فرکانس استفاده می شود. در روش نقشه برداری تک فرکانس با دستگاه مخصوص آن باید دستگاه حدود ۲۰ دقیقه بر روی نقطه مستقر باشد، برای این کار نیاز به سه پایه و سانتراژ است که موجب وقت گیر بودن این روش می شود. این اطلاعات توسط دستگاه جمع آوری و ذخیره می شود و سپس باید توسط متخصصین محاسبات مختصات انجام شود. عیب اصلی نقشه برداری تک فرکانس این است که به علت هندسه نا مناسب PDOP ممکن است به جواب مطلوب نرسیم و نیاز به تکرار عملیات داشته باشیم.


نقشه برداری دو فرکانس در قزوین

در مقابل نقشه برداری دو فرکانس قرار دارد که به آن روش RTK نیز گفته می شود. مزیت این روش نسبت به روش تک فرکانس سرعت بالای دریافت و ذخیره اطلاعات آن است. در کنترلر همراه GPS های دو فرکانس که با نام UTM شناخته می شوند، امکان مشاهده اطلاعات نقشه بصورت لحظه ای و شناور فراهم است و زمان برداشت اطلاعات برای نقشه برداری در ظرف چند ثانیه صورت می گرفت. صحت نتایج در این روش بسیار قابل اطمینان بوده و نیازی به محاسبات بعدی ندارد.
شرکت فرداد دشت قزوین انواع نقشه برداری تک فرکانس در قزوین و انواع نقشه برداری دو فرکانس در قزوین را برای شما عزیزان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. برای سفارش ، استعلام و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS و بررسی اطلاعات جغرافیایی در قزوین

Geographic Information System یا به اختصار GIS به سیستم اطلاعات جغرافیایی می گویند، یکی از روش های رایج و تخصصی نقشه برداری اراضی نقشه برداری GIS است شرکت فرداد دشت قزوین مجری تمامی خدمات نقشه برداری GIS می باشد. این سیستم بستر امنی برای ذخیره، مدیریت و تحلیل داده های جغرافیایی می باشد. لازم به ذکر است که این سیستم برای کار بصورت همزمان بر روی مجموعه داده هایی که وابستگی مکانی و جغرافیایی دارند بکار می رود. سیستم GIS سیستمی است که مبنای آن بر کامپیوتر ها می باشد و از سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات جغرافیایی، نیروی انسانی و مدلهای پردازش داده، به منظور تولید، ذخیره سازی، نمایش، بازاریابی، پردازش، بهنگام رسانی و... تشکیل شده است. این سیستم برای بررسی اطلاعات جغرافیایی پدیده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS | فرداد دشت الموت قزوین

از دلایلی که استفاده از سیستم جغرافیایی GIS جایگزین سیستم های سنتی شد، معایب استفاده از این سیستم های سنتی که با استفاده از نقشه های کاغذی انجام می گرفت می باشد. مقیاس اندازه گیری،حذف اطلا‌عات، هزینه زیاد ، زمان بر بودن بود که این سیستم ها امروزه جای خود را به سیستم های پیشرفته جغرافیایی GIS داده اند. امروزه به دلیل مزایای زیادی که این سیستم ها برای نقشه برداران فراهم می کنند از نقشه برداری به منظور شناخت عوامل طبیعی و انسانی اغلب برای مشاوره اراضی، مشاوره منابع طبیعی و حتی مشاوره شیلات مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای استفاده از سیستم های جغرافیایی GIS پاسخگوئی به نیاز کاربران در کلیه زمینه ها ساماندهی و افزایش بهره وری از منابع موجود، بهینه سازی سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها، ابزاری مفید در جهت تصمیم گیری مدیران، سرعت و دقت کار، تعیین قابلیت‌ها ی توسعه در مناطق و مکانهای مختلف می باشد.

تمامی خدمات نقشه برداری و استخراج اطلاعات و خدماتی از جمله مشاوره اراضی، مشاوره شیلات و مشاوره منابع طبیعی شرکت فرداد دشت الموت قزوین با استفاده از سیستم های پیشرفته ای مانند سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS انجام می شود. برای سفارش انواع خدمات نقشه برداری و بررسی و استخراج اطلاعت نقشه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.


نقشه های آب | فرداد دشت الموت قزوین

تهیه نقشه آب در قزوین

شرکت فرداد دشت قزوین کلیه خدمات مربوط به تهیه و بررسی نقشه های آب را در قزوین انجام می دهد. نقشه برداری آب و یا هیدروگرافی یا آب نگاری یکی از روش های نقشه برداری و بررسی نقشه است که در آن پس از تهیه نقشه از آب و عوامل موجود به بررسی و توصیف ویژگی های دریا و مناطق آبی می پردازد.نقشه برداری توسط شرکت فرداد دشت قزوین

شرکت مفتخر است که طی چندین سال فعالیت خود همواره رضایت مشتریان را همراه خود داشته است، یکی از مهمترین خدمات شرکت ما ارائه انواع خدمات نقشه برداری می باشد. در طی سالها فعالیت این مجموعه ما همیشه سعی داشته ایم بالاترین کیفیت را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار دهیم. شرکت فرداد دشت قزوین متشکل از تیمی متخصص و مجرب در زمینه نقشه برداری تک فرکانس، نقشه برداری دو فرکانس، سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS و نقشه های آب می باشد که می تواند بالاترین کیفیت خدمات را به شما ارائه نماید.